SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA KSIĘGOWE NOWOŚCI W PODATKACH

Od 1 lipca 2024 r. wszyscy podatnicy VAT czynni są obowiązani do wystawiania faktur sprzedaży poprzez KSeF czyli  Krajowy System e-Faktur, zgodnie z ustawą z dnia 16 czerwca 2023 r. (Dz.U. z 2023  r. poz. 1598).  Za naruszenie tego obowiązku przewidziane są w ustawie o VAT wysokie kary. System fakturowania KSeF powoduje wiele ważnych zmian w zasadach ewidencji, rozliczania i deklarowania podatku VAT. Podatnicy VAT mają do wykonania 2 zadania:

1) wdrożenie swoich systemów fakturowania do systemu krajowego systemu KSeF;

2) przeszkolenie w zakresie działania KSeF - pracowników wystawiających i księgujących faktury, a także pracowników odpowiedzialnych za firmowe zakupy.

Szkolenia wewnętrzne w tym zakresie - w siedzibie Podatnika - planuję od początku lutego 2024 r.

Tadeusz Moczuło